Quantcast
Channel: Betûszimbolika – Az írás tükrében
Viewing all 16 articles
Browse latest View live

Az m betű a grafológiában

$
0
0

Az m már nagyon régóta kiemelt figyelmet élvez a grafológiában.

Egyes felmérések szerint az „m” a legmelegebb, legjóságosabb érzelmet keltő betű. Ez nem is olyan meglepő talán, hiszen a legtöbb ember számára a „mama” jut eszébe először, ha arra kérik, hogy mondjon egy „m”-mel kezdődő szót.
És, hogy ez miért fontos?

Mert a grafológiában az m-et a szociabilitás, a társasági kapcsolatok betűjeként tartjuk számon. A szociális viselkedésünk alapjait a családban kapjuk meg, és ebben az anyának kiemelkedő szerepe van.


Ha elfogadó, szeretetteljes légkörben nevelkedtünk, akkor a világot és a közösséget biztonságos helynek tekintjük, ám ha sok bántást, kritikát, elutasítást, megszégyenítést kaptunk, akkor későbbi kapcsolatainkat is befolyásolja a bizalmatlanság, a gátoltság, az állandó védekezés vagy a félelmet kompenzáló „legjobb védekezés a támadás” hozzáállású agresszivitás.

Az m betű három szára a pulveri szimbolikának megfelelően az „én + te + ő(k)” viszonyát mutatja. Az m betű egyes szárainak magassága azt jelzi, hogy az „én-te-ő” viszonyban az író személy kinek mekkora jelentőséget tulajdonít.

A pulveri szimbolika szerint:

  • Az első szár vagyok Én. Magassága tükrözi, milyen nagyra értékelem saját magamat, illetve, hogy a kapcsolataimban mekkora a terjeszkedési-és dominanciaigényem.
  • A második szár a Te, azaz a személyes viszonyok, barátság, szerelem, gyerekeknél a szülő fontosságát mutatja.
  • A harmadik szár a többi embert, a közösséget, a munka – hivatás közegét jelképezi.

Ki a fontos?

Ha az m első szára a legmagasabb, akkor az író személy a személyes érdekeit szem előtt tartja, kapcsolataiban az irányító, domináns szerepet tölti be, de az is lehet, hogy csak kompenzál.
Ha a Berne féle személyiségelmélet alapján értelmezzük, akkor az így író a különböző élethelyzetekben szívesen játssza a Szülő szerepét. Vagyis beállítottságától függően – kritikus vagy gondoskodó módon – szívesen mondja meg a másiknak, hogy az mit és hogyan tegyen, illetve ne tegyen.

Amikor az m második szára a legnagyobb, akkor az író önzetlenségből vagy tiszteletből a szeretett személyt helyezi előtérbe, kifejezi megbecsülését.
Ám másodiknál kisebb első m szár utalhat arra is, hogy az író személy nem elég önálló, ezért az egyes élethelyzetekben gyakran a Gyermek szerepét játssza, vagyis a társa elvárásainak akar megfelelni; szüksége van arra, hogy a másik kezében legyen az irányítás és a felelősség, hogy az megmondja neki mit és hogyan tegyen.

Amennyiben az m betű harmadik szára a legmagasabb, úgy gazdája rendkívül önzetlen, lelkiismeretes ember, aki képes személyes érdekeit alárendelni a közösség érdekeinek. Ha viszont mindenki elvárásának egyszerre akar megfelelni, könnyen lelki válságba kerülhet.

 

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk?
<< Katt ide>>


Betűszimbolika – avagy mit jelentenek a betűk a grafológiában?

$
0
0
A betűszimbolika a grafológia egy kicsiny, de annál érdekesebb területe.

Már akkor magával ragadott a téma, amikor először hallottam, tanultam róla a grafológia-tanfolyam során.

A betűk jelentésének és képi szimbolikájának vizsgálata Bodroghy Péter grafológus nevéhez fűződik.

A betűk változatos, egyedi megjelenése, képi alakja mélyről jövő tudattalan tartalmakat közvetítenek lelkünkből.

A betűk grafológiai megközelítésekor az általános iskolában tanult sztenderd formákból indulunk ki, és ehhez viszonyítjuk az egyes kézírásokban megjelenő egyedi alakzatokat. Fontos információkat hordoz a betűkben megjelenő deformációk, formai módosulásuk, záródásuk-nyitásuk helye, duktusuk és térszimbolikai értelmezésük.

Fontos azonban szem előtt tartani, hogy bár a betűszimbolikai értelmezés révén is sokat megtudhatunk egy-egy ember személyiségéről, de önmagában még nem elegendő egy grafológiai elemzés, személyiségkép elkészítéséhez. De annak finomításához mindenképpen értékes segítséget nyújt!

Nézzük hát, mit jelentenek az egyes betűk a grafológiában?

Az a az önértékelés és munka betűje. Az Ént, mint gyakorlati embert ábrázolja. Magassága elárulja, hogy mekkorának érzi magát az író, míg szélessége, teltsége azt mutatja, hogy milyen a komfortérzete munka közben. Pl.: Ha az a betűd szűk, akkor valószínűleg tartasz, félsz valamitől, esetleg szorongsz.

A b a birtoklás betűje. A középzónás pocakból arra következetni lehet, hogy mennyire fontosak az anyagi javak (pénz, tárgyak, de akár érzelmek, emberek) birtoklása, míg a felsőzónás hurok részből arra, hogy a mentális birtoklás, azaz az ismeretek megszerzése, birtoklása mennyire lényegesek az illető számára.

A c, cs a család betűi. Magasságuk a család fontosságáról, szélességük a családban átélt örömteli érzések nagyságát jelzik.

A d kétféleképpen értelmezhető a grafológiában. Egyrészt szintén a család betűje, de ez elsősorban az apa és az anya viszonyába enged bepillantást. Az ovál rész az anyát, a szár az apát jelenti. Másik megközelítés szerint a d a szellemi megmérettetés betűje. Ha a d betűd szára hurkossá válik, akkor élvezed a szellemi kihívásokat, szellemi élmények felhalmozását.

Az e a szeretet, az ember betűje. Fejének mérete, dőlése, és helyzete megmutatja, hogy a mindennapokban mennyire elégedett az ember, mennyire érzi jól magát, illetve, hogy milyen a szellemi önértékelése. Ha az e betű pici virágra hasonlít vagy túldíszített, az gyakran a narcisztikus önszeretet jele.

Az f a férfi betűje a grafológiában. Férfi írásban azt mutatja, hogy írója mennyire éli meg férfiúi identitását, míg női írásban azt mutatja, hogy az illetőnek milyen a férfiakhoz való viszonya.

A g a szexuaálitás betűje. A hurok hossza az élménykészség mértékét mutatja, míg szélessége a megélt élménytartalmat.

A gy a párkapcsolat betűje, ahol a g mindig a kézírás tulajdonosa, az y pedig a párja. A gy tehát mindig az író szemén keresztül láttatja azt, ahogy ő megítéli a kapcsolatát és társát. A középzónás rész a kapcsolat érzelmi töltéséről, az hurkok a szexuális igényekről és az együttlét harmonikusságáról tanúskodnak.

Folyt. köv.

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk  grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk?
<< Katt ide>>

Betűszimbolika a grafológiában folytköv

$
0
0

Az előző bogbejegyzésben az a-tól a gy betűig olvashattad a betűk grafológiai jelentését.

Haladunk tovább a betűszimbolikával az abc szerint.

A h a családi tűzhelyet, az otthont (annak melegét vagy a melegség hiányát) szimbolizálja, illetve a közvetlen hozzátartozókkal megélt szellemi és érzelmi élmények milyenségét.

Az i a kontroll, önkontroll képesség betűje. „Felteszi az i-re a pontot”, ami a munka befejezésére utal. De utal az önértékelés és a véleménynyilvánítás képességére is.

A kis j betűt a jólét illetve a panasz betűjeként is emlegetik a grafológiában. Mint alsózónás-kétzónás betű elsősorban az anyagi javakkal és a biológiai élményekkel kapcsolatos komfortérzetről árulkodik. A telt alsó hurok megelégedettséget tükröz, míg ha a hurok csak egy kampót formál, akkor a vágy megvan, de a törekvés, a cselekvés még hiányzik a megvalósításhoz.

A k a kreativitás és a kivitelezés betűje. Kétzónás betűként a felsőzónás hurok a munkával kapcsolatos szellemi tevékenységet, míg a középzónás tömlő a gyakorlati megvalósítást tükrözi. A két terület viszonya és kidolgozottságának foka megmutatja, hogy inkább a kitalálásban vagy a kivitelezésben vagy-e jobban otthon.

Az l a tudás, az intelligencia betűje a grafológiában. A hurok magassága, teltsége és formája alapján megállapítható a szellemiség, az ismeretek megszerzésének késztetése és az átélt élmények nagysága, illetve a fantázia mértéke. Kideríthető az is, hogy az író mennyire hajlandó átadni másoknak az ismereteit, a tudását.

Az ly a társas kapcsolatok, párkapcsolatok szellemi, intellektuális viszonyait mutatja.

Az m és az n a társas kapcsolatok, a szociabilitás betűi a grafológiában. Az m betűről már írtam korábban egy blogbejegyzést, amit itt olvashatsz.

Az o a másik fontos Én-kép betű az a mellett. Mint kör szimbólum a belső létezést, a belső teljességet testesíti meg. Megmutatkozik benne önértékelésünk és közérzetünk. A kerek, törés, horpadás nélküli oválok pozitív énképről és harmóniáról árulkodnak.

A p betű a női nem képviselője a grafológiában. Nő írásában azt mutatja, hogy írója mennyire éli meg saját nemi identitását, mennyire fogadja el magát, mint nőt, míg férfi írásában azt mutatja, hogy az illetőnek milyen a női nemhez való viszonya.

Az r a karrier betűje. A hiányjelet formáló, szétnyíló r betű a hivatás, munkabeli előrehaladás, önmegvalósítás hiányérzetét tükrözi.

Az s a szerzés betűje. Minél öblösebb, teltebb az s-eket ír valaki, annál fontosabb számára az anyagi javak megszerzése.

Az sz egy újabb páros betű, amit a munkatársai kapcsolatok betűjeként tart számon a grafológia. Az s az a kézírás készítőjét, a z a kollégákat mutatja. E kettő viszonyából következtetni lehet, hogy mennyire tudnak együtt dolgozni, illetve hogy milyen érvényesülési, dominancia viszonyok van közöttük.

A t a vezetés, a vezetői készség és a dominancia igény mértékét jelző betű. Az áthúzás nyomatéka az akaraterőt, míg formája a vezetési stílust tükrözi.

Az u felülről nyitott csészeforma alakjával a közösen befogadott szellemi értékekre utal az én-te viszonyban. minél szélesebb, annál szélesebb a közösen megélt szellemi élmények és értékek köre.

A v a kötődéseket jelző betű. A szűk, a velük összezáródó vagy hiányjel alakú, a többi betűhöz nem kapcsolódó v a kapcsolatoktól elzárkózó, kevés kötödéssel rendelkező, magányos embert jelez.

A z a harmónia betűje. Gyakori megjelenési formája az áthúzott z betű, ami túlbiztosító magatartásra utal (főleg, ha a t is kétszer lett áthúzva) Ilyenkor gazdája a nyugalma érdekében a buszmegállóból visszaszalad, hogy megnézze, lekapcsolta-e a villanyt.

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk?
<< Katt ide>>

Mit érdemes a „gy” betűkön vizsgálni?

$
0
0

„Honnan tudhatom, mit érez irántam? Honnan tudhatom, hogy milyennek látja a kapcsolatunkat? Vajon tényleg ő az Igazi?”- tesszük fel gyakran a kérdést.

A párkapcsolati összeillőség vizsgálat egy külön területe a grafológiának. Ilyenkor a pár mind a két tagjának a kézírását kielemezzük, majd összevetjük. A párkapcsolati grafológia elemzés révén megtudhatjuk, hogy a partnerek személyisége hogyan fér össze egymással, melyek azok a területek, amelyek előreviszik, harmonikussá teszik a kapcsolatot, és melyek azok, ahol a személyiségük különbözősége, illetve egyéni igényeik miatt súrlódások, konfliktusok adódhatnak.

A párkapcsolati elemzésnél kiemelt szerepet kap a „gy” betű, ami a grafológiai betűszimbolika szerint a párkapcsolat betűje.

A „gy” betűnek számtalan variációja lehetséges, így most a teljesség igénye nélkül csak a főbb irányvonalakat, grafológiai szempontból a leggyakoribb, a legjellegzetesebb „gy” kombinációkat szeretném bemutatni Neked.

A tanulmány a Scribd.com-ra töltöttem fel az egyszerűség kedvéért, és onnan le is lehet tölteni pdf verzióban.

Jó olvasást és jó mazsolázgatást a gy betűk között! :-)

Honnan tudom, mit érez irántam? – avagy a „g” és az ő „y”-ja a grafológiában

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk?
<< Katt ide>>

Milyen testi-lelki tünetekre utalnak a betűváltozások a grafológiában?

$
0
0
Korábban volt már szó arról, hogy szinte minden betegség lelki okokra vezethető vissza, hiszen a test, szellem, lélek egymástól elválaszthatatlan, egymással szoros kölcsönhatásban működik.

A kézírásban a teljes ember benne van, így a szellemi és lelki adottságok mellett a testi, fizikális állapota, a vitalitás is kivetül benne.

Az írásban megjelenő grafológiai jelek, elváltozások alapján következtetni lehet bizonyos testi tünetekre, illetve a szervek kiegyensúlyozatlan működésére. A grafológus sohasem diagnosztizál, de képes arra, hogy megkeresse és értelmezze e grafológiai jellemzők lelki, szellemi okait.

A holisztikus grafológia a kínai filozófia alapelveit használja fel, mint pl.:a Jin és Jang elv vagy a kínai szervóra stb. A holisztikus grafológia értelmében az írásban minden betű egy-egy testrészt, szervet, tevékenységet, funkciót, és személyiségvonást szimbolizál.

Mit jelentenek a betűk a holisztikus grafológiában?

A betű után sorrendben a betű szervét, fő mentális, lelki vagy éremi funkcióját, végül az általa utalt legjellemzőbb személyiségvonást olvasható. Ezek a jelentések a holisztikus grafológia megközelítésének kulcsszavai, és nem tartalmazzák a hagyományos betűszimbolika szerinti jelentéseket.

  • a – solar plexus, érzelmek és gondolkodás, önértékelés
  • b – Gyomor, ötletek, újdonságok megemésztése, döntéshozatal
  • c, k – szem és kéz, szerzés, kitartás
  • d – epe, aktivitás, ítélőképesség
  • e – herék / petefészek, tervezés és alkotás, reménykedés
  • f – szerve nincs, én megvalósítás, múlt és anyai viszonyulás
  • g – torok és gége, információ felvétel, elfogadás
  • h – tüdő, kapcsolattartás, véleményközlés és belátás képessége
  • i, y – szerve nincs, függetlenség, jövő és apai viszonyulás
  • j – férfi nemi szerv, erő és cselekvés, férfias elvek
  • l – máj, önzés, gondos tervezés
  • m – anyaméh, újjászületés, meditáció
  • n – hólyag, szaglás, megérzés
  • o – máj, áldozatvállalás, harag és büszkeség
  • p – belek, beszéd és felfogás, hatalom
  • q – lép és hasnyál, értelmezés, ötletesség
  • r – száj, beszéd és táplálkozás, indoklás
  • s – nincs szerve, alvás, gyűjtés, önzés
  • t – szív, tudatformálás, egyensúly
  • u, v, w – vese, önállóság és igazságkeresés, türelem és meditációs akarat
  • z – láb, akció, haladás, győzni akarás, távolságérzet

A grafológus számára a betűk elváltozásai megmutatják a szervezetben lejátszódó lelki, szellemi, érzelmi, viselkedésbeli, valamint a fiziológiás változásokat, esetleges betegségek jelenlétét vagy kialakulását.

Mire utalnak a betűváltozások, átalakulások?

Megnövekedett betűk

Amikor egy betű jóval nagyobb, mint a többi, az arra utal, hogy a betűt jelző szerv, lelki, érzelmi és gondolati funkció kiemelt figyelemét, fontosságot kap az író személyiségében, életében.
Pl.: a túl nagy „a” betű hiúságot, eltúlzott önértékelést, túlfűtött érzelmi reakciókat sejtet.

A betűméret csökkenése

Ez a grafológiai jel az előzővel ellentétes, vagyis az író számára a betűt szimbolizáló szervnek, lelki, érzelmi és gondolati funkciónak kevesebb figyelmet szentel, kisebb jelentőséget tulajdonít.
Pl.: a többi betű között megbújó „a” betű alacsony önértékelésre, önbizalomhiányra, gyenge érzelem kimutatásra utal.

A betűk átalakulása

Az írás egyszerűsítése vagy díszítése révén előfordul, hogy egy-egy betű helyett más betűforma „íródik” le. Pl.: a k inkább h-nak olvasható, az n inkább u-nak. Ez arra utal, hogy az egyik szerv funkcióját egy másik szerv vállalja át. Lelki síkon jellemző, hogy az író hajlamos mások hibáztatására, a problémák elhárítására.

A betű vagy betűelem megtöbbszöröződése

Ilyen pl.: a törzsvonalak véletlenszerű megkettőzése, az indokolatlan hurkolás, csomósodások a vonalon. Ez testi, lelki, érzelmi és mentális szinten is túlműködésre utal. Jelezhet szervi megnagyobbodás, köveket, csomókat, lelki szorongást, görcsöket. Érzelmi túlreagálást, „a bolhából elefántot” gondolkodásmódot.

A betűk pacásodása, telítődése

Mindhárom síkon működési zavarra, ugyanakkor a probléma rejtegetésére is utal. Az adott betű és a kézírás többi grafológiai jellemzője árulja el, hogy mivel elégedetlen az író, mi az, ami félelmet, haragot vagy dühöt kelt benne. Ha ezeket az érzéseket és gondolatokat hosszútávon elfojtja, az gyakran gyulladás formájában jelenik meg testi síkon.

Betűk vagy betűelemek hiánya

Ez a grafológiai jelenség az adott szerv kimerültségét, lelki fáradságot, kiégést mutat.

Magányos betű

Kötött és közepesen kötött írásnál nagyon érdekes jelenség, amikor rendszeresen ugyanaz a betű különáll a szóban, nem kapcsolódik sem az előtte, sem a mögötte álló betűhöz. Ilyenkor a betűt jelző szerv „kiesik” az energetikai körforgásból, ami gyengíti működését. Lelki értelemben az írónak kapcsolatteremtési problémái vannak, míg a gondolkodás terén inkább logikai zökkenőkre, gondolat megtorpanásokra, a „fonal elvesztésére” utal.

Ritmustalanság

A betűben megjelenő törések, szögesedések, tremorok, reszketegségek ritmusproblémákat okoznak, amelyek mentális és érzelmi gyengeség, labilitás, testi gyengeség, krízisállapot jele, előjele.

Az oválok nyitottsága

a betű felső részén vagy a jobb oldalán keletkező nyílás Jang eredetű, és a férfias értékek preferálást jelenti, míg a baloldali vagy alul lévő nyitás, Jin, azaz nőies jellegű hozzáállást, működést jelöl.

Elírások, helyesírási hibák

Ezek általában érzelmi és magatartásbeli problémákat sejtetnek. Jellemző, hogy akinek rossz vagy gyenge a helysírása, az sem mindent ír helytelenül, hanem helyesírási típushibái vannak. Van, aki a j-ly-t véti el, van, aki a magánhangzóknál a vessző helyett pontot tesz, vagy a kettős mássalhangzók helyett csak egyet ír, vagy ott is dupláz, ahol nem kell.

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk? << Katt ide>>

Kapcsolódó bejegyzések:

Lélek fegyvere a betegség

Emésztési zavarok jelei a grafológiában

Betűszimbolika – betűk jelentése a grafológiában

Jin és Jang a grafológiában

Rajzolj díszítősort! – megtudod milyen vagy

$
0
0

Csészevonal, hullámvonal, kör, fecskefarok – ugye emlékszel még rájuk?

Első osztályban hány és hány füzetlapot irtunk velük tele, és mennyi díszítősort rajzoltunk, amíg alaposan begyakoroltuk írásukat. Ezekből a betűelemekből épülnek fel az írott ábécé betűi, és ezek az egyszerű vonalak mély szimbolikus tartalmat és grafológiai jelentést hordoznak. (Erről bővebben a hamarosan megjelenő kiadványomban is olvashatsz majd.)

Önismereti teszt díszítősorokkal

Ehhez a játékos önismereti teszthez papírra, tollra és a fantáziádra van szükség. Az alábbi képen látható betűelemekből válassz maximum hármat, ami leginkább közel áll hozzád, és írj velük 2-3 sornyi díszítősort. Használhatsz színes tollat, ceruzát is, úgy még szebb és izgalmasabb lesz a dolog, hiszen a színek jelentése is érdekes lehet. Ha elkészültél, olvasd el, hogy milyen lelki tulajdonságokról árulkodnak a választott betűelemek.

Betűelemek szimbolikus jelentése

Egyenes le

A grafológiában törzsvonalként emlegetett függőleges egyenes a világtengely szimbóluma, ami kapcsolatot teremt a szellemi és fizikai, az anyagi és a láthatatlan világ között. Törekvésről, akaratról, felemelkedési vágyról, valamint a gondolatok és tervek megvalósításáról árulkodik. Jelképezi még a törzset, a gerincet, vagyis a belső tartást, állóképességet és egyenességet.

A horogvonal

A horogban megmutatkozik az a hatalom, amivel mind a jó, mind a rossz dolgokat magához tudja vonzani az ember a gondolat teremtőereje által. Vigyázz tehát mit gondolsz, mert megvalósul. A horog jelképezi az is, hogy képes vagy érzelmi függőségben tartani azt, aki a „horgodra akadt”. Vigyázz, hogy ne élj vissza ezzel, és ne nyúlj bele erőszakosan mások életébe. Már csak azért se, mert ha a horgot fejre fordítjuk, mindjárt kampó lesz belőle, rögtön Te leszel az, aki másokba kapaszkodik, másokhoz túlzottan ragaszkodik, függőségbe kerül.

 Alsó ívelésű csészevonal

A forma – csésze, cserép, kehely – a tárolóedények szimbolikájával megegyező tartalmat hordoz, vagyis az információk befogadására alkalmas fogékony állapotot jelez. Nőiesség és fokozott intuíció jelenik meg benne. A grafológiában inkább füzérként vagy girlandként emlegetjük ezt a vonalat, ami a külvilágra nyitott, befogadó, közlékeny, érzelmes, segítséget és védelmet adni és elfogadni tudó, kedves személyiség sajátja.

Felső ívelésű csészevonal

A grafológiában főleg árkád, boltív néven ismert, zártabb vonal. Statikailag a legteherbíróbb, legstabilabb forma – gondolj csak a régi kőtemplomok, várak boltíves termeire. Lelki szempontból is megbízható, normakövető, de kissé zárkózott befelé figyelő személyiséget jelöl, aki a rendszeresen elvonul, hogy a külvilágból szerzett információkat és ingereket megszűrje és feldolgozza, és önmagát, belső lelki történéseit kutassa. A boltíves forma jelöli még a belső személyes erőforrást, mindazt, amit az érés, fejlődés során megtanultál és meríthetsz. A boltív a test és a lélek találkozása, a „tudás archívuma”, ahova minden embernek bejárása van, ha hajlandó magába merülni és időt szentelni az önismeret fejlesztésre.

Kör

A legegyetemesebb szimbólum, a végtelen, a tökéletesség, az örökkévalóság és a szellemi- isteni szféra jelképe. A kör lelki értelemben a belső békét, elégedettséget és a „kerek a világ” érzését jeleníti meg. Azt a kiegyensúlyozott állapotot testesíti meg, amikor az értelem és az érzelem egyaránt szerepet kap a döntésekben, de egyik sem uralkodik el a másik felett. Grafológiában a kör az önértékelésről és az Én-képről árulkodik.

Felső hurkolású fecskevonal, alsó hurkolású fecskevonal

A grafológiában egyszerűen csak felső hurok és alsó hurok néven emlegetjük. A hurok, mint szimbólum az erőszakos halált, a korlátozást, a fogságba esést jelenti. Grafológia szempontból ami itt fogságba esik, az az élmény. Ha felső hurokvonalakat rajzoltál, akkor a szellemi élmények, a tudás megszerzésére törekszel, míg ha alsó hurkokat írtál a díszítősorodban, akkor a pénz és az anyagi javak megszerzésére, és az általuk elérhető élmények megszerzésére törekszel (finom ételek, szórakozás, kényelem).

Hullámvonal

A haladás, a ritmusos tovaterjedés, a rezgő mozgásban rejlő hatalmas erő szimbóluma. A hullámvonal az élet ritmusa, a dolgok periodikus változása, a kozmikus polaritás törvénye: egyszer fenn, egyszer lenn. A grafológiában a hullámvonal az akadályokat kikerülő előrehaladást, a bölcs alkalmazkodást jelzi. Olyan mint a patak, ami nem áll le vitatkozni az útját álló sziklával, hanem megkerül és halad tovább végcélja a tenger felé. A hullámvonal sejtet még taktikázást, sokoldalúságot, egyszerűsítési képességet és egyéni megoldások kedvelését is. A hullámvonal amplitúdójának mértéke a lelki vibráció és belső erők kiegyensúlyozottságának mértékéről árulkodik.

C vonal

A c vonal majdnem egy kör, vagyis a teljes Én-kép fele. Jobb oldalról, vagyis a közösség és a jövő felől nyitott, ami szabad információáramlást tesz lehetővé. A c vonal azt sugallja, hogy nyitott vagy a külvilágra, odafigyelsz a környezetedre, képes vagy meghallgatni és foglalkozni mások dolgaival, problémáival.

 

Kapcsolódó cikkek:

Ha a színek jelentése is érdekel, akkor kattints ide >>

A következő „díszítősorok” gyakorlásával pozitív fejlődést érhetsz el – Stresszoldó vonalak

 

Kik a betűolimpia nyertesei?

$
0
0

Egyszer az ábécé betűi nagyon összevesztek.
„-Miért pont az „a” áll az első helyen?! Semmivel sem különb nálunk!” – kiabálták.
Ekkor jött pár bölcs ember (álruhás grafológus ;-) ), akiket már régóta foglalkoztatott, hogy vajon a betűknek milyen mögöttes tartalmuk van. Volt köztük olyan ember, aki szimbolikus jelentést keresett a betűkben, mások a betűk számokkal és a bolygóelvekkel való kapcsolatát kutatták.

Ezek a Bölcsek aztán kitaláltak, hogy rendezzenek egy Betűolimpiát, amivel megoldhatják a betűk közötti vitát. A betűk nagy izgalommal és kitörő örömmel fogadták az ötletet.

A Bölcsek összeállítottak hát egy pszichológiai-grafológiai felmérést, ami a betűk által kiváltott érzelmeket vizsgálta. A vizsgálatban résztvevő személyeket arra kérték, hogy rangsorolják az ábécé betűit, aszerint, hogy melyik betűt érzik:

  • a legmelegebbnek és a leghidegebbnek
  • a legnőiesebbnek és a legférfiasabbnak
  • a legfelnőttebbnek és a leggyermekibbnek
  • a leggonoszabbnak és a legjóságosabbnak
  • a legerősebbnek és a leggyengébbnek
  • a legérzékibbnek és a legkevésbé érzékinek.

A vizsgálat meglepő eredményt hozott. Voltak olyan betűk, amelyek több kategóriában is kimagaslóan teljesítettek, és voltak olyanok, amelyek egy-egy érzelmet hívtak elő magas szinten, de voltak olyan betűk, amelyek már a felkészülésnél feladták.

Vajon melyik betűk a Betűolimpia nyertesei?

Az „m” és a „k” a leg… leg… leg…

A Betűolimpia egyik abszolút győztese az m betű. Aranyérmet szerzett a legfelnőttebb, a legmelegebb és a legjóságosabb érzelmeket keltő betű versenyszámban. Az utóbbi két kategóriában talán nem is véletlen a remek szereplés, ha azt nézzük, hogy sok embernek a „mama” szó jut eszébe, ha arra kérik, hogy mondjon egy m betűvel kezdődő szót. Az m a grafológiai betűszimbolikában a szociabilitás, a közösségi kapcsolatok betűje. Az első és legintenzívebb kapcsolatunk az anyával van. Az anyához való kötődésünk jellege és minősége, annak bizalomfoka igencsak befolyásolja a későbbi kapcsolatainkat is.

A Betűolimpia másik kimagasló alakja a k betű, ami a kevésbé népszerű leghidegebb, leggonoszabb és a legkevésbé érzéki betű versenyszámok első helyezésével büszkélkedhet. A besorolás bizonyára összefügg azzal, hogy szegény k-hoz igencsak vulgáris szóasszociációt társítunk, különösen, ha egy „nagy K-ról” van szó. Grafológiai szempontból a k betű valóban jelezheti a nemi szerep társadalmi megnyilvánulását, ám mégiscsak túlzás a hátrányos megkülönböztetés, ha figyelembe vesszük, hogy a grafológiai betűszimbolika szerint a „k” a legkreatívabb betű.

A Betűolimpia további aranyérmesei

A legerősebb betű kategóriában együtt léphetett a dobogó legmagasabb fokára a „g, k és r” betű.

A legnőiesebb betű versenyszámban négy aranyérmes is lett egyszerre: az anyáskodó a, a karcsú l, a melegszívű m, és a gömbölyded o. Az a esetében az alma és az anya, mint elsőként eszünkbe jutó szavak szimbolikus értelme itt is megtette a hatását, míg o esetében a kerekdedség, l-nél pedig az ívelt hurkosság is közrejátszhatott.

Az érzelemskálában a legférfiasabb betűnek az „f”-t érezzük. Az f a grafológiai betűszimbolikában is a férfiasság betűje. Egyedi megformálása férfi írásában arról árulkodik, hogy az író személy milyennek látja magát, mint férfit, míg nő kézírásában arról árulkodik, hogy a hölgy hogyan viszonyul a férfi nemhez, mit keres benne. Nagyon férfiasnak találták még a k-t (különösen fallikus írásmódja miatt) és a vezető tehetséggel megáldott t betűt, akiket ezüstéremmel jutalmaztak.

A t betű, mivel erős belső tartással, önirányítási képességgel és vezető készséggel bír egy aranyérmet is hazavihetett a legfelnőttebb betű győzteseként, az m-mel osztozva.

Az „i” betű, ami kevéske vonalával gyakran szerény ibolya módjára bújik meg a többi betű között a szavakban, most toronymagasan nyert a leggyengébb és a leggyermekibb betű kategóriában.

A Betűolimpián a legérzékibb betű a lágy, ívelt és dallamos „l” lett. A grafológiai betűszimbolika olvasatában a telt hurokkal rendelkező l betű rendkívül álmodozó, művész hajlammal rendelkező betű.

Kapcsolódó cikkek:

Betűszimbolika – a betűk jelentése a grafológiában >>

Az m betű a grafológiában >>

A gy betű és a párkapcsolat >>

 

A betűk dicsérete

$
0
0
 Egy igazi gyöngyszem a betűkről…

Juhász Ferenc: A betű

Szeretem a vékony-hegyű tollakat, a keskeny finom lándzsahegyűeket, a vágott-gerincű hosszú fémleveleket, mert szeretem nagyon, írás közben ha látom: tollam hegyéből hogyan születik a betű, hogy formálódik a betű teste, hogy születik meg hajlékony, gyönyörű élete, hurkos, gömbölyű, madárcsőrszerű, tornyos, szálkás, hullámos, görcsös alakja, a k ámulatos hurokösszege, az e, vagy az a gömbölyded, köd-magzattal áldott asszonyisága, a z titokzatos ábra-keresztje, s mind a többié, a betűké, az l kanalasgémcsőre, az ü csigabigaszarva. Ó, a betű, a jel, az összevont titokzatosság, az eredendő jelképi ábra, hogy összeláncolt sorozatával lekötözzük az időt, megláncoljuk a múlandóságot, rögzítsük a semmibe-csobogni-vágyó létezést, önmagunkat a létben, a létet bennünk és körülöttünk, ó, a betű, akinek folyamatos hurkaiba fonjuk emberi szívünket és érdemünket, bűneinket és történelmünket, szerelmünket és álmainkat, bánatainkat és a halált, a lehetetlent, a kegyetlent, a beteljesülőt. A betű: a megvalósulás és a megmaradás, a betű: a szent őstalaj, amibe elvetjük maradandó, vagy elfoszló gondolatainkat, a betű: szellemiségünk kriptája is, a föld, amiben mondataink holtteste elrohad, a betű: valahány apró szülőanya, magzata-terhes kicsi ősasszony, nemző-ideáktól meghasasodó, hurok-csecsűvé, gyűrű-emlőssé hurkosodó és dagadó, örvénylő anyaság, festék-drótkeretekbe, ólom-hurkokba, tinta-tekervényekbe, grafit-szálkatemplomokba fogott buborék-asszonyiság, a betű: költészetünk atomi pont-anyaga, sugárzó anyagpont-felhője és égő atompont-sorozata, a jóság és a fönnmaradás, a hit és a lemondás, a törvény és a gyalázat idő-kristályból kimetszett bölcsője, idő-kristályba vésett temetője. Ó, betű, reményünk és reménytelenségünk, hódolok előtted-szent Betű, mindenem, egyetlenem!”

 


Milyen a kapcsolatigényed?

$
0
0
Keresed vagy menekülsz, függesz vagy konzerválod a kapcsolatokat?

Szondi Lipót magyar pszichiáter szerint az embert 4 alapösztön aktivizálja: a szexuális, az indulati, az énes és a kapcsolati ösztön.

A kapcsolati ösztön jellemzőit a tárgykapcsolati elméletek tárgyalják a pszichológiában. A tárgykapcsolat fogalma Freudtól ered, de az idők folyamán és az egyes pszichológusok munkája révén sokat változott. A tárgykapcsolat elméletek az egyén másokkal való viszonyát.

Az, hogy milyen a kapcsolatigényünk, hogyan és mennyire kötődünk másokhoz, a korai gyermekkorra vezethető vissza, és elsősorban az anya-gyermek viszonyban gyökerezik. Az első kapcsolati minta, amit kisgyermekként megtapasztaltunk olyan mélyen belénk rögzül, hogy későbbi életünk során újra és újra felbukkan, megismétlődik a „jelentős személyekkel” való kapcsolatainkban, mint a barátság vagy a párkapcsolat. Sőt, ez az érzelmi-értelmi beállítódás az eszmékhez, fizikai tárgyakhoz, pénzhez való viszonyunkban is megmutatkozhat.

Szondi tárgykapcsolat vagy kapcsolati ösztönköre szinte azonos Hermann Imre által már 1939-ben leírt megkapaszkodási szindrómával.

Szondi szerint a kapcsolati ösztönünket tekintve motiválhat minket a keresés, a megtartás, a megkapaszkodás és a leválás. Természetesen ritkán vannak tiszta típusok az életben, gyakran keverednek az egyes attitűdök.

Mi jellemzi az egyes típusokat?

A Kereső

Akit a keresés szükséglete hajt, az nagyon kíváncsi és érdeklődő ember. Éhezik az újdonságra, a változatosságra és a változtatásra. A jövő és a lehetőségek felé fordul, a kihívásokat keresi. A megszerzés izgatja, legyen szó egy új partner meghódításáról, vagy az anyagi javak megszerzéséről. Ám, mihelyt megkapta, amit akar, érdeklődése alább is hagy felé, és újabb lehetőség után kutat. Barátságban és párkapcsolatban meglehetősen hűtlen, és utálja a korlátozást és a szabályokat. Anyagiak terén harácsoló, gyűjtögető, de a megszerzett javakat élvezni kevésbé tudó személyiség.

A kereső írásának grafológiai jellemzői:
  • gyors, könnyed, lendületes írás – gyors
  • szellős, és szabálytalan – korlátokat elutasító
  • jobbra tólt írástömb – jövő és külvilág érdekli
  • nagy bal margó – a múlt a már megtörtént vagy megszerzett dolgok kevésbé érdeklik
  • jobbra dőlt, mozgáshangsúlyos – haladás, előretörés

Betűszimbolikai jellegzetességek

  • b, mint birtoklás betű esetében minél öblösebb a „b” girlandja – annál több fér bele (kapcsolatokből és anyagiakból egyaránt), ha a B felső hurokja telt, akkor a szerzés a szellemi javakra vonatkozik
  • s, mint szerzés betűnél széles, telt forma, esetleg hurkos forma, vagy 8-as alak
  • j hurokja szublimál vagyis az anyagiakkal kapcsolatos késztetéseit a tevékenyébe, a munkába áramoltatja át

A Megtartó

Akiben a megtartási ösztön a hangsúlyos, annak a kapcsolatok és anyagi jvak konzerválás, megőrzése a cél.

Lakása gyakran olyan, mint egy raktár, mert soha semmit nem dob ki, mert „hátha jó lesz még valamire”. Pénzügyekben egészséges formájában gyűjtögető és takarékos, rosszabb esetben azonban fukar és fösvény. Kölcsön nem ad, és saját kedvteléseire is nehezen áldoz. Lehet, hogy tetemes összeg van a bankszámláján, de inkább ül a pénz, és akár nyomorog Nagyon fél a változástól, képtelen bármit is elengedni. Ha valamitől meg kell válnia szorongó és feszült lesz.

Kapcsolatok terén nagyon hűséges, lojális és megbízható. Ragaszkodik a szokásokhoz, szabályokhoz. Elkötelezett barát és társ, így akkor sem fog kilépni a kapcsolatból, ha az már rég nem működik, és nehezen fogadja el, ha egy kapcsolatnak vége. Ha elhagyják, vagy megözvegyül, sokáig őrizgeti párja dolgait, emlékeiben él, nem kezd új életet.

A Megtartó írásának grafológiai jellemzői:
  • lassú, kontrollált, szabályos írás – fegyelmezettség
  • árkádos kötésmód, zárt formák – fegyelmezett, megbízható
  • balra tolt írástömb, pici vagy hiányzó bal margó – Én-hez és múlthoz kötődés
  • álló vagy balra dőlő – ellenállás az újnak, a változásnak
  • görcsös nyomaték és vonalvezetés – görcsös kapaszkodás, nem eresztés
  • visszakanyarodó végvonal, önzésgörbe – megtartás

Betűszimbolikai jellegzetességek

  • b, mint birtoklás betű középzónás része ovállá kerekedik vissza, sőt akár egy lasszó-mozdulattal össze is köti, mint egy zsákot –nehogy kifolyjon belőle valami
  • s, mint szerzés betűnél széles, telt forma, esetleg hurkos forma, vagy 8-as alak

A Megkapaszkodó vagy Függő

Ez a személyiségtípus az emberi kapcsolatokba vagy az anyagi javakba való kapaszkodásban találja meg a biztonságot.

A barátságban és szerelemben folyamatos kontaktusra és közelségre van szüksége. Nagyon ragaszkodó. Gondoskodásával megpróbálja magát nélkülözhetetlenné tenni, vagy gyerekes, gyámolításra szoruló magatartásával köti magához társát. A legkiesebb eltávolodás vagy elválás jeleire is érzékenyen reagál, még jobban kapaszkodik. Féltékenységre hajlamos, birtokló. Folyamatosan retteg és aggódik, hogy magára marad.

Anyagiak terén nem kifejezetten előrelátó és gyűjtögető. Inkább a jelenben él, szereti megajándékozni magát és szeretteit. Impulzív vásárló, költekezésre hajlamos. Nem sokat tesz a dolgok megtartásáért, de fél azok elveszésétől.

A Megkapaszkodó írásának grafológiai jellemzői:
  • könnyed és szabálytalan – impulzív
  • középzóna hangsúlyos – az érések és a gyakorlat fontossága
  • vastag, mázolt vonal – élvezetek keresése
  • kötött vagy teleszkópos írás – folyamatos kapcsolatigény, kapcsolatfüggés
  • szűk betűk – folyamatos szorongás a kapcsolat elveszése miatt
  • szűk sor és szókőz – a jelenlét fontossága
  • fonatos füzér – nyitott és érzelmes, de azért ad, hogy még többet kapjon

Betűszimbolikai jellegzetességek

  • b, mint birtoklás betű középzónás girlandja a girland elkeskenyedik, és hosszúkás pezsgőspoharat formál – a birtoklás túlzottan is fontos, ezért szorong miatta
  • az n és m, mint kapcsolati betűk az első és a második szár közötti távolság pici, akár az összeolvadásig – az erőteljesen ragaszkodás a partnerhez, kapcsolati függés, szimbiotikus viszony.

Az Elszakadó

Akiben a leválás igény a hangsúlyos, annak fontos a személyes függetlenség és önállóság megőrzése. Senkit nem enged magához közel, bizalmatlan, hűvösen tartózkodó vagy támadóan agresszív. Nehezen hangolódik rá a másik ember érzéseire, megpróbálja racionalizálni a kapcsolatot, amitől érzéketlennek tűnhet, és könnyen megbánthat másokat. Minden különösebb érzelmi gyötrődés nélkül kilép a kapcsolatból, ha úgy találja, hogy vége. Gyakran elszigetelődik, elmagányosodik.

A pénz nem érdekli, gyakran aszkéta életmódot él, illetve megvetve az anyagi világ gyarlóságait szellemi magasságokba, eszmékbe menekül.

Az Elszakadó írásának grafológiai jellemzői:
  • egyszerűsített, csonkolt betűformák – kevés kapcsolati hajlandóság
  • száraz, sovány írás – érzelemmentesség
  • kötetlenség, nagy betűtávolság – gyenge kötődési és intimitásigény
  • nagy sor és szóköz – távolságtartás, elkülönülés
  • hiányzó végvonalak – a kapcsolat hirtelen elvágása, továbblépés
  • árkádos, szöges duktus, zárt formák – zárkózottság

Betűszimbolikai jellegzetességek

  • az s, mint szerzés és a b, mint birtoklás betű középzónás része szűk, a j, mint jólét betű pici és szárrá váló – nem foglalkoztatják az anyagi dolgok, az egyszerű, puritán életmódot kedveli

 Témához kapcsolódó:

Betűszimbolika – mit jelentenek a betűk a grafológiában?

gy – avagy a párkapcsolat betűje

A társfüggő személy

Grafológiai számok 9.

$
0
0

Előfordul, hogy a kézírásodban némely betű inkább számjegyre hasonlít? Vajon mire utal a 9-esre hasonlító betű? A grafológiai számszimbolikával kiderítheted!

Mit jelent a 9-esnek látszó betű a kézírásban, a grafológiában?9: az önzetlen idealisztikus

Az örökkévalóság, a kitartás, a ragyogás szimbóluma. Háromszorosan a szentháromság jelképe. Az angyali karok száma, Keleten a jang száma, és a taoisták bambuszbotján is 9 csomó van. A macskának 9 élete van, az emberi terhesség 9 hónapig tart.
A kilences az elengedés, a befejezés és az önzetlenség száma is.

Hol mutatkozik meg a kilences az írásban?

Leggyakrabban a g-ben jelenik meg, mondhatnánk ez a törzshelye.

kilenc.jpg

A kilences szám kettős értelemmel bír az adott írásképtől függően.
Egyrészt erős indulatokat, elszánt törekvéseket, kegyetlenkedéseket jelez. Ha gyakran előfordul az írásban, akkor vakmerő, akadályokat nem ismerő, virtuskodó emberre utal. Ő az, aki mindig kész egy kis vitára, élesen kritizál. Csípős megjegyzéseivel könnyen megbánthat másokat, ugyanakkor az ellene irányuló bírálat sérti hiúságát. ő a tettek embere, aki elsöprő energiák és iszonyú erők mozgósítására képes.

Más megközelítésben a kilences szám magas szintű szellemiséget, nyugalmat, békességet, boldogságot, tökéletességet, emberszeretetet jelent. Ilyen esetben nagy és nemes lelkű emberre utal, aki esetenként túlzottan idealista, és az emberek testvériségét és a világ harmóniáját tartja szem előtt.

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet megtudni a betűk jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk? Katt ide>>

 

 

Milyen a kapcsolatod anyukáddal? – az írásod elárulja

$
0
0
Az anyával való kapcsolat minden ember életében meghatározó, hiszen az anya az a gondozó személy, aki a fejlődés korai szakaszában (0-3 éves korig) érzelmileg visszatükrözi, gondoskodik, szeretetet, gyengédséget nyújt a gyereknek és az anya az aki először érezteti vele, hogy ő fontos, értékes.

A problémás, diszharmonikus anya-gyermek kapcsolat a kézírásban is megmutatkoznak.

Több grafológiai jel is utal arra, ha valaki úgy érzi, hogy az anyától nem kapta meg a kellő gondoskodást,  vagy ha nyomasztóan sokat kapott, ami már az önállóságát, önállósodását nehezíti meg, és annak is, ha az írás készítője valamilyen negatív élményt, sérelmet élt át az anyával való viszonyában.

Természetesen itt is igaz a grafológiában már-már szállóigeszerű mondás, miszerint “egy jel nem jel”, vagyis ahhoz, hogy kimondhassuk egy személyiségvonás vagy pszichés hatás meglétét, annak több grafológiai jelben is vissza kell köszönnie a kézírásában. Ennek fényében nézzünk pár árulkodó grafológiai jelet az anyával való kapcsolatunkról.

A grafológiában az anya a bal oldal

A grafológiai térszimbolika nemcsak a teljes lapra és írásképre, hanem a legkisebb íráselemre is rávetíthető, ezáltal a tanult írástól eltérő méret-, forma és irányváltozások okai és értelmezővé válnak.
A grafológiai térszimbolika értelmében a bal oldal az anya, a múlt, az én, a jobb oldal az apa, a jövő és a külvilág, a fent a szellemi, a tudatos területe, míg a lent az ösztönök és a tudattalan világát jelképezi.

Ha az írásban az anyával való kapcsolatot szeretnénk vizsgálni, akkor  a bal oldali eltérések, elváltozások lesznek az érdekesek minden íráselem esetében, de leginkább az írástömb elhelyezkedésére, a bal margóra, az oválbetűkre (a,o) valamint a “d”, az “f” és az “m” betűre érdemes odafigyelni.

Írástömb és margók

A balra csúszott írástömb erős anyai dominanciára utal, vagyis az író személy számára nagyon meghatározó az anya személye, viselkedés- és gondolkodásmódja, a vele való kapcsolata – legyen az akár pozitív, akár negatív.

  • Ha az írástömb baloldalon felül helyezkedik el, akkor az illető számára az anya személye és véleménye erősen meghatározó, befolyásoló szereppel bír, de ettől szeretne már szabadulni, próbál leválni.
  • A baloldalon lent elhelyezett írástömb arról árulkodik, hogy a természetes leválás folyamata nem valósult meg, mert túl erős az anyai kötődés. Nagyon gyakori, hogy egy túl erős egyéniségű vagy a túlvédő anya áll a háttérben, akivel szemben tehetetlen az író.

A bal margó esetében a méret és az irány hordoz érdekes információkat.

  • A szűk vagy szinte hiányzó bal margó ugyancsak az anyával való szoros kapcsolat grafológiai jele.
  • A lefelé csökkenő, szűkülő bal margó az anyai és múltbéli hatások visszafogó, fékező erejére utal, ami az önálló kezdeményezések lendületét megtöri, mivel az ember egyre inkább amiatt aggódik, hogy “jaj, mit szólna ehhez a mama, ha megtudná…”, vagy “a mama ezt sosem engedné meg/ezzel nem értene egyet/nem csinálná “.
  • A nagy, széles bal margó az író az anyától való távolságtartásra, elszakadásra, lefelé bővülő bal margó pedig a fokozatos eltávolodásra  utal.

Anyás betűk a grafológiában

Milyen a kapcsolatod anyukáddal? - az írásod elárulja

Mivel az én-kép kialakulásában meghatározó szerepe van az anyának, akitől az első visszajelzéseket kapjuk, így érdemes megvizsgálni az “a” és “o” betűket, amit a grafológiai én-kép betűknek is nevez.

  • Ezeken az oválbetűkön baloldalt megjelenő sérülések, horpadások és deformációk (1. ábra) az anyával összefüggő gyermekkori, múltbéli gátló élményekre, traumákra, görcsökre utalnak, amitől szeretne elhúzódni, elfordulni az író, mert azok szorongást, félelmet keltettek benne.
  • A szív vagy perec alakú ovál (2. minta) ellentmondásos érzelmi viszonyról árulkodna. Az írás készítője egyszerre áhítozik anyja szeretetére, ugyanakkor bizonytalanságot, bizalmatlanságot is érez vele kapcsolatban.
  • Az “a”, “o” betű baloldalán található többlethurok (3. minta) az anyával kapcsolatos  megoldatlan, feloldatlan múltbéli problémákat, elraktározott sérelmeket, negatív érzelmeket sejtet.

A grafológiai betűszimbolika másik beszédes betűje a “d”, azaz a család betűje, ahol a betű középzónás kerek része jelöli az anyát, a felső zónás szár pedig az apát.

  • Ha a „d” egy nagyra nőtt „a”-hoz hasonlít (4. minta), amikor szárhoz egy nagy méretű szabályos ovál társul, az a túlzott anyai- vagy majomszeretet jele. Az író személy úgy érzi, hogy az anyja érzelmileg kisajátítja, rátelepedik, ezzel gátolja önállóságában.
  • Ha a „d” ováljának bal oldalán elszigetelt hurokterület található (5. minta), az egyrészt annak a jele lehet, hogy az anya – akár féltésből, akár szeretetből – valamilyen módon korlátozza, visszatartja vagy gátolja az írót. Más megközelítés szerint viszont az elvált vagy az elhunyt anya miatt érzett feldolgozatlan mély lelki bánat, szomorúság vagy harag kifejeződése.
  • A d nagy ováljának bal oldalán található nyitás (6. minta) arról árulkodik, hogy az író személy felnőttként is kikéri az anyja véleményét a fontos kérdésekben és a döntések meghozatalakor vagy az alapján cselekszik, ahogy anyja tanította vagy elvárná.

A holisztikus grafológia szerint az „m” az anya betűje. A szülő – gyermek kapcsolatról, a nevelésmódról sokat elárul az m betű szárainak a magassága, illetve a szárak távolsága., valamint a betű kötésmódja.

Érdekel a grafológia? Szeretnéd jobban megismerni önmagad?
Katt ide és iratkozz fel Az írás tükrében hírlevelére és
ingyenes Mini grafológia tanfolyamára >>

Témához kapcsolódó:

Írásod elárulja, milyen szülő vagy!

Mit jelentenek a betűk a grafológiában?

Családi kör az írás tükrében

$
0
0

Milyen volt gyermekkorodban otthon a családi légkör: boldog vagy feszül, szeretetteljes vagy konfliktussal teli? Az írásod elárulja!

családi légkör a grafológiábanA család az a szociális közeg, ahol megírjuk életprogramunkat, ahol elsajátítjuk az emberi kapcsolatok alapjait, illetve ahol szüleink kapcsolatán keresztül az első (követendő vagy elrettentő) párkapcsolati mintát kapjuk, azt, ahogy férfiként vagy nőként, férjként vagy feleségként viselkednünk kell a párunkkal.

A harmonikus vagy diszharmonikus családi légkör, a szülők nevelési stílusa, a tanult viselkedési minták és a kapott tiltások és elvárások, nyomot hagynak a fejlődő lélekben a személyiségben, és ezáltal a kézírásban is – hiszen az írás a lélek tükre.

A grafológiában több olyan írásjel is létezik, amiből következtetni lehet a családi háttérre. Természetesen itt sem az egyes jeleket kiragadva, hanem összefüggéseiben kell vizsgálni az írás, és igazán pontos képet csak egy teljes grafológiai elemzés, grafológiai személyiségkép adhat.

Érdekességként azért nézzünk pár családról árulkodó grafológiai jellemzőt!

Családi háttér a grafológia tükrében

Aki aláírásában a vezetéknévét hangsúlyozza (a nagyobb, a jobban kidolgozott), az büszke a származására, a családra, ahonnan jött, fontosak számára a gyökerek. Főleg, ha a család történelmi felmenőkkel büszkélkedhet, vagy „hírneve” van (pl.: színészdinasztia, orvosdinasztia) A vezetéknév kiemelése nőknél a leánykor név használata esetén ez erős apai kötődést is sejtet.

A keresztnév kiemelése viszont az anyával való szoros kapcsolatról és a gyermekkor fontosságáról árulkodik. Jelzi még azt is, hogy az aláírás tulajdonosa családcentrikus ember, hiszen fontosabb számára a család és a magánélet boldogsága, mint a karrier.

Betűszimbolika – Családias betűk

A grafológiai betűszimbolika szerint a „c”, „cs” és a „d” betűk adhatnak információt a családi háttérről.

A „c” betűk magassága a család fontosságát, szélessége a családban megélt érzelmek mennyiségét mutatja.

  • Minél teltebb, szélesebb a „c” (1. minta), annál valószínűbb, hogy a vizsgált személy érzelemgazdag, nyugodt, elfogadó családban élt vagy él.
  • A szűk, megtört, szöges „c”-k (2. minta) esetében a családi háttér nem volt túl fényes, inkább merev, szigorú, szorongató és nyomasztó. A legtöbbször diktátori vagy bíráskodó családra utal.
  • A 3. minta igazi grafológus-csemege. Az első betű „cs”, de ez csak akkor válik egyértelművé, ha elolvassuk a szót, mert akár „p”-nek is nézhetnénk. A család betűből tehát egy p lesz, ami a nőiesség betűje. Az író személyről tudni lehet, hogy szülei elváltak, az édesanyjával él és nagymamájával is sok időt tölt, vagyis számára a családot egyértelműen a Nők jelentik, amit írásában is öntudatlanul elárul.

családias betűk a grafológiában

A grafológiában a szülők, mint apa-anya, és mint férfi-nő harmonikus, problémás vagy konfliktussal teli kapcsolatáról a „d” betűk egyéni alakítása árulkodik, mégpedig úgy, amilyennek azt az író személy látta és megélte.

  • Amennyiben az ovál és a szár össze van kötve a „d” betűben, akkor gyermekkorban nem voltak eget-verő családi drámák, vagy ha mégis, akkor az író személy túllépett rajtuk.
  • A hurkos szárú d betű (4. minta) érzelmi nyitottságot, a másokra való ráhangolódás képességét, elfogadó és alkalmazkodó magatartást sejtet.
  • Az átlós vonalú vagy szétnyíló szárú „d” betű (5. minta), ami egy fordított hiányjelre hasonlít, családi diszharmóniára utal. A szülők kapcsolata sokéves megszokásokon alapul, gyakori gondolati agresszivitás kinyilvánításával.
  • Ha a hurkos d szár egy nagyra nőtt ovál társaságában jelenik meg (6. minta), az egy érzelem gazdag, szeretni tudó apát testesít meg, aki azonban a családi életben nem igazán tud érvényesülni az anya mellett, „papuccsá vált”. Nagyon gyakori ez ott, ahol a szülői, illetve a nemi szerepek felcserélődtek.
  • A ragasztott szárú „d”-nél (7. minta) a szülők közötti érintkezés kifelé talán normálisnak tűnik, de otthon mégsem zökkenőmenetes. A férfi-nő kapcsolatukat rendezetlen konfliktus jellemzi – amit talán még önmaguk előtt is titkolnak – de a külvilág és a gyerek felé úgy tesznek, mintha minden rendben lenne. Az írás gazdája azonban gyermek nagyon is érzékelte a belső békétlenséget, az elfojtott haragot, feszültséget.
  • A „d” ováltól elszakadó, eltávolodó szára (8. minta) valamelyik szülőtől való lelki eltávolodást jelez, annak betegsége, alkoholproblémája miatt, vagy a szülők válása, különélése miatt.
  • Az oválba beleszaladó, élesen beleszúró vagy azt kettémetsző szár esetén (9. minta) fizikai bántalmazás gyanítható, amennyiben ezt más jelek is megerősítik.

Érdekel a grafológia? Szeretnéd jobban megismerni önmagad?
Katt ide és iratkozz fel az ingyenes Mini grafológia tanfolyamra >>

Tetszett? Olvasd el ezeket is!

Milyen a kapcsolatod anyukáddal? – az írásod elárulja

Gyermekrajzok tükrében – Mit árul el a családrajz?

Hol bújik meg a szex a kézírásban?

$
0
0

Mennyire érzéki? Milyen lehet az ágyban? Romantikus vagy mindig csak azt akarja? – megannyi kérdés, ami felmerülhet a partnerrel kapcsolatban egy bimbózó kapcsolat elején. A grafológia segít megtalálni a válaszokat!

ASzexis betűk, erotikus vonalak, ölelő hurkok a kézírásban grafológia a kézírásból állapítja meg a személyiség jellemzőit. Ebbe beletartozik a gondolkodás, a munkavégzés jellemzői, az önértékelés, az érzelmi élet, és természetesen az ösztönök – ezen belül a szexualitás elemzése is.

A szexualitás grafológiai vizsgálata összetett és izgalmas feladat. Természetesen, nem elég egy darabka papírra gyorsan lefirkantott pár szó, az íráselemzéshez minimum egy oldalnyi szöveg és aláírás szükséges. Itt is érvényes a grafológiai aranyszabály, miszerint „egy jel, nem jel”, vagyis egyetlen írásjellemzőből még ne vonj le végleges következtetéseket.

De mit is nézz akkor?

Szexis betűk, erotikus vonalak, ölelő hurkok a kézírásban

Az írás nyomatéka a vitális erők megjelenési módjáról, a libidó nagyságáról árulkodik.  Az erős nyomatékú, vastag vonalú írás erőteljes ösztönerőket, fejlett libidót sejtet. Aki így ír, az keresi a fizikai örömöket, a testi vágyaira koncentrál, elmerül az érzékiség világában. Nehezen áll ellen, könnyen elcsábítható. Akár élvhajhászó is lehet. A vékony vonalú, erőtlen nyomatékú írás gyenge ösztönerőre, alacsony libidóra vall. Férfiak esetén felmerülhet az impotencia gyanúja, míg nőknél a frigiditás vagy a túlérzékenység állhat a háttérben.

A túl szabályos, feszült, gátlásos vagy szorongásjelekkel teli, egyenes vonalú írás nem kedvez az ösztönerők könnyed áramlásának. Az illető valamilyen ok miatt nem tudja vagy nem meri elengedni és átadni magát az élvezeteknek, nemi élete beszabályozott, „menetrendszerű” kötelességteljesítésnek tűnik, vagy folyamatos hárítással, kifogáskereséssel terhelt. Az önfeledt érzéki élmények megéléséhez kell egy kis lazaság, ami a könnyed, spontán és ívelt vonalvezetésű írásban mutatkozik meg.

Nemi vágy az alsó zónában

Írásunk három vízszintes zónából áll. A felső zóna a szellemi élmények, a fantázia és az álmok világa, a középső zóna az érzelmek, a gyakorlati élet színtere, az alsó zóna pedig az ösztönösség, a szexualitás, az anyagiasság és a sport területe.

A nemi élet és a szexuális magatartás sajátosságaira az alsó zónás hurkok (g, y, j betűk) formájából következtethetünk. A hurok ugyanis mindig valamilyen élményt vagy élményigényt jelent a grafológiában. És, igen, a méret a lényeg… Azaz minél hosszabb az alsó hurok, annál nagyobb a szexuális élménykészség, és minél teltebb, annál nagyobb a megélt élmény.

„g” – a klasszikus szex betű

g a szex betűA grafológiai betűszimbolika „g” betűt tartja a szexualitás betűjének. A „g” betű ovál része a szexuális önértékelést és az érzelmi igényt jelöli, míg hurok része a szexuális igényről, a testi élményről árulkodik.
Az alsószár hossza az élményigényt, a hurok szélessége, teltsége a megélni kívánt élmény mennyiségét, a felfelé haladó vonal a beteljesülés érdekében befektetett energiát, munkát, erőfeszítést mutatja.
Ahol a két vonal metszi egymást ott van a „csúcspont”. A g végvonala pedig szexuális együttlétet követő utójáték igényről árulkodik (ez viszont csak a szóvégi g betűkben vizsgálható).

Akinek írásában a g oválja nagyobb, mint a hurok, annak fontosabbak az érzelmek, mint maga a testiség. Ha még pluszhurok is van az oválban, akkor az kifejezetten érzelmes, romantikus, lelkizős alkat vall, akinek előbb éreznie kell valamit a másik iránt, mielőtt ágyba bújna.

Akinél a g hurokja jóval nagyobb, mint az ovál, annak lényegesebb a szexuális együttlét, mint az érzelmek – lehet, megy neki érzelmek nélkül is. Szélsőséges aránytalanság, lufiszerű hurok esetén pedig túlságosan nagy jelentőséget tulajdonít a szexnek. Elképzelhető, hogy az önértékelési problémáit a kompenzálja vele, de az is lehet, hogy csak tódít, „jár a szája”, szereti színesebbnek és érdekesebbnek lefesteni mások előtt a nemi életét, mint amilyen.

Amikor a g hurok felfelé haladó vonala megvastagodik, az rámenősséget, érvénysülési szükségletet jelez az ágyban, amelyhez nem mindig társul érzelmi melegség és gyengédség.

A g hurok szöges vagy háromszög formája is akaratos szexuális viselkedésre vall: ő irányít az ágyban, megszerzi, amit akar, és úgy ahogy ő akarja. Ha pedig hegyes, tőrszerű a hurok, akkor már az agresszivitás is jelen van.

A nyolcas számot formáló g betű arról árulkodik, hogy gazdája végtelenül szereti a szexet, bár kissé önző az ágyban, elsősorban a saját élvezetét keresi.

A komplikált, nyakatekert, túlbonyolított g hurkokat író személyek kedvelik a nemi életben a különlegességet, az érdekességet és a változatosságot keresik. Nem riadnak vissza az extrém, bizarr dolgoktól sem.

A sérült hurkok, problémás nemi élet

A csúcsban szöges, megtört g hurkok női írásban általában túlérzékenységről, feszélyezettségről, izgulékonyságról árulkodnak. A természetes szexuális harmóniát tudattalan vagy csak részben tudatos kellemetlen lelki élmények zavarják, mint például.: a kiszolgáltatottságtól való félelem, a zavaró külső élmények, a szexualitással kapcsolatos előítéletek, vagy ha nő szexuálisan nem tartja magát elég vonzónak, kívánatosnak.

Amikor a g betű hurokja nem igazi hurok, mert befejezetlen, nincs metszéspont, hanem inkább egy horogra hasonlít, akkor az illető nem tudja megélni szexuális élményeit, a beteljesülés valamiért elmarad.

Ha a g-nek csak alsó szára van, az a belső magányosság, nemi társtalanság, a nemi partnerről való lemondás jele (kivéve nyomtatott írásban).

Ha a g tapadóhurkos (szára és felfelé haladó mozdulat ugyanazon vonalon halad) az erőteljesen elfojtott szexuális ösztöntörekre vall. A személy nem meri vagy nem akarja megélni nemi vágyait. Az elfojtás mögött sok esetben hajszoltság, szemérmesség, neveltetési hibák vagy múltbéli rossz élmény áll.

Vannak szublimáló g betűk is. Ilyenkor csak egy jobbra elmozduló szár látható az alsó zónában. Ilyenkor sincs megélt szexuális élmény, mert az írás gazdája az energiáit a hétköznapok feladataiba, a munkájába áramoltatja át és használja fel – attól függően, hogy a végvonal a középső vagy a felső zónába érkezik-e.

Nincs összhang a szexualitás lelki és testi vonulata között akkor sem, ha a g oválja és hurokja különválik egymástól. Ennek mögöttes oka lehet egyrészt pszichés probléma, másrészt testi változás vagy betegség hatása.

Szeretnél többet megtudni magadról? Kíváncsi vagy mit árul el rólad a kézírásod? Akkor katt ide és iratkozz fel Az írás tükrében hírlevére és ingyenes Mini grafológia tanfolyamára >>

 

Állati szimbólumok a grafológiában

$
0
0
Macskakaparásos írással mindenki találkozott már életében. De vajon mit jelent az, ha egy elefántormány, madárcsőr vagy cápafog tűnik fel a kézírásban?

állati grafológia macskakaparásAz egyéni betűalakítás során gyakran tűnnek fel különböző képi szimbólumok a kézírásban, például geometriai formák, fallikus jelek, számok vagy akár állatok képei. Ezek az állati jelek szimbolikai és grafológiai értelemben is érdekes dolgokat árulnak el a személyiségről.

Madár

A madarak a szabadság, a szárnyaló gondolatok és fantázia jelképei. Akinek írásában repülő madarak képe jelenik meg, annak nagyon fontos a szellemi szabadság, a személyes függetlenség. Az ilyen ember nehezen viseli a kötöttséget. Ha a repülő madár képe az r betűben jelenik meg, ami karrier betűje a grafológiai betűszimbolikában, az arra utal, hogy az illetőt a munkája során nem lehet bezárni a négy fal közé, vagy szigorú szabályok, korlátok precíz betartására kényszeríteni, hiszen ez korlátozhatja a a kreativitást.

Madárcsőr

Előfordul, hogy a sajátos betűalakítások révén a madárnak csak a csőre tűnik fel az írásban. Leggyakrabban a d vagy a p betű hasonlít madárcsőrre, ha a betű szárát képző fel-lemozgás nem ugyanazon a vonalon halad, amitől a betű szára szétnyílik. Ez a bosszúállás jele.

Ha a csőr a felső zónába mutat (ld. d-ben, ami a szellemi megmérettetés betűje a grafológiai betűszimbolikában), akkor a bosszúállás szellemi síkon, mentális fegyverekkel történik. Az írás tulajdonosa szellemi fölényét, tudását kihasználva próbál felülkerekedni ellenfelén és nevetségessé tenni őt.
Ha az alsó zónába mutat a madárcsőr (ld. P betű), akkor az illető fizikai szinten, akár tettlegességgel áll bosszút és koppint orrára a másiknak.

Csiga/csigaház

A csigavonal gyakori vendég a grafológiában, több betűben is feltűnhet. A csigavonal spirális vonalai egyrészt a fejlődést jelképezik, másrészt a befelé fordulást, a visszavonulást tükrözik.

A csigavonalas ovál betűket (a, o), ahol a betű kezdővonala és végvonala elsiklik egymás mellett “információcsapda oválnak” is hívjuk. Első pillantásra úgy tűnik, hogy az ovál nyitva van, azaz a személyiség nyitott és befogadó, ám valójában már az információ befogadásakor is védekezik, az információk feldolgozása és megosztása pedig még nehezebben megy neki. Ha negatív, sértő vagy kellemetlen dologról szerez tudomást, pillanatok alatt bezárul, visszabújik a csigaházába, sokáig forgatja magában a dolgot, rágódik rajta.

Az e betűben megjelenő belülről kifelé haladó csigavonal az energiák, az erők kitágítását, a külvilágra való hatni akarás igényét jelzi, ami sok esetben humanitárius célokban nyilvánul meg. Ami nem csoda, hiszen az e betű a szeretet és az útkeresés betűje a grafológiai betűszimbolikában.

A csigavonalasan betekeredő b, p és s betűkben viszont az anyagi javakba való kapaszkodás, az el nem eresztés, a veszteségtől való félelem görcsös markoló mozdulata jelenik meg. Mivel mindhárom betű a pénzszerzéssel, birtoklással áll kapcsolatban.állati grafológia

Pillangó, lepke

A lepkeszárnyakat eredményez egyes hurkos betűk sajátos alakítása. A pillangó egyrészt a misztikus átalakulás, másrészt a gondtalanság, a pillanatnyi öröm, a könnyedség, a szépség, az öntetszelgés szimbóluma.

A nagy ego élmény és a nagy önszeretet, öntetszelgés érhető tetten a „nárcisztikus e” betűkben, amelyek dupla hurokkal íródnak, és ettől egy kis pillangóra hasonlítanak.

Elefántormány

A kézírásban vannak olyan alsó zónából induló vagy oda érkező árkádos kezdő- és végvonalak, amelyek egy elefántormányra hasonlítanak.

Mit jelent az elefántormány a grafológiában?
– kihangsúlyozott elszigetelődést, elhatárolódást, elzárkózást, emiatt nehézkes kapcsolatteremtést jelez,
– amelynek hátterében gyakran a bizonytalanság és a kiszolgáltatottságtól való félelem bújik meg,
– ezt gyakran különc viselkedéssel vagy hatásos fellépéssel és a fokozott kontrollal kompenzálja az illető,
– ám ez mind az erős Én-védő mechanizmusból fakad
– jelen van a szellemi önállóságra törekvés, ám ez esetenként makacs, én-kiindulású gondolkodássá, a meggyőzési kísérleteknek való merev ellenállássá, rögeszmés gondolkodássá válhat.

Cápafog

A cápafog a támasztott szárú szöges ductusforma egyik altípusa a grafológiában. Ilyenkor a kötővonal a középső-felső zóna határán hajlított fogszerű formát mutat, de nem olvad össze.
Max Pulver svájci pszichológus és grafológus szerint a cápafog:
– erőszakos nagy nyomatékú, durva írásban erőszakos emberre utal, aki taktikázással cápaként ragadja meg áldozatát
– tartalmatlan írásban a minden hájjal megkent ravaszkodót jelez
– tartalmas, magas színvonalú írásban a csiszolt és az emberekkel ügyes bánni tudó ember jele.

Kígyó

A fonalasodásban a fonalas ductusban megjelenő kígyózó mozdulat egy kígyó sokoldalú, de ravasz és simulékony természete jelenik meg. A grafológiában a szociális kapcsolatokat szimbolizáló m, n betűk kígyóvonala a pillanatnyi helyzethez (és nem az emberhez) alkalmazkodó, változatosságot kedvelő és emiatt kevésbé hűséges és állhatatos személyre utal. Aki jó esetben kellően diplomatikus, vagy épp ügyesen lavírozó, felelősséget megúszni akaró egyén.

Rókafarok

A rókafarok a grafológiában a meghosszabbított sorok azon változatát jelöli, amikor a sorok utolsó betűi lefelé kanyarodnak. A rókafarokkal elkerülhető, hogy a papír jobb szélén kifusson a vonal, illetve, hogy új sort kezdve meg kelljen szakítani a szót.

​Mire utal a rókafarok a grafológiában?
– Egyrészt fokozott kapcsolatigényt jelöl, tolakodással, a saját maga és mondandója másokra kényszerítésével, a “na, ezt még elmesélem” fárasztó energiarablásával,
– másrészt szünet nélküli, már-már kóros tevékenységvágy (“csak még ezt megcsinálom”)
– jelezhet még álarcviselést, kétszínűséget, kiszámíthatatlanságot,
valamint gyanakvást, bizalmatlanságot.

Mit árulnak el rólad az írásod sajátos betűalakjai?
Katt ide és tudj meg többet a betűk grafológiai jelentéséről! >>

Élj tudatosabban a kínai szervóra szerint

$
0
0
Mindennek megvan a maga ideje – szokták mondani. Ha figyelünk testünk működésére, belső ritmusára, akkor sokkal hatékonyabban tervezhetjük és szervezhetjük meg a napi teendőinket, és nagyobb belső harmóniára tehetünk szert.

A hagyományos kínai orvoslás szerint az emberi szervek meghatározott időrendben és sorrendben működnek és pihennek. A kínai szervóra szerint 24 óra leforgása alatt a 12 fő szervünk 2 órás váltásban dolgozik.

Lássuk melyik szervünk mikor a legaktívabb? Hogyan ketyeg a kínai szervóra?

Élj tudatosabban a kínai szervóra szerint

Éjjel 1-3 óra között a máj

Ekkor a legalacsonyabb a szervezet teljesítőképessége. A máj teljes erővel méregtelenít, regenerál. A legjobb, ha alszol és hagyod dolgozni. Az ébrenléttel, az alkoholfogyasztással vagy a dohányzással csak gátolod a munkáját, hiszen ezek energiát vonnak el tőle.

Hajnali 3-5 óra között a tüdő

Aktiválódik a tüdő, felkészül az egész napi munkára. Az idősebb emberek korábban kelnek, a tüdőproblémával küzdők gyakran köhögésre ébrednek. Ezekben az órákban szokott a leginkább úrrá lenni az embereken a félelem és a szorongás.

5-7 óra között a vastagbél

Hajnalban beindul a béltevékenység, a szervezet készen áll, hogy megszabaduljon a salakanyagban található mérgektől. Ez az egészséges székletürítés legoptimálisabb ideje, amire egy könnyű reggeli sétával, testmozgással vagy egy pohár víz elfogyasztásával rásegíthetünk.

7-9 óra között a gyomor

Beindul a gyomorműködés, ekkor érdemes egy kiadós, tápanyagokban és vitaminokban gazdag – lehetőleg meleg – reggelit elfogyasztani. Most a legerősebb az emésztés és a felszívódás, így az elfogyasztott kalóriák nem zsírrá, hanem üzemanyaggá válnak. Ez az időszak ideális a vitaminok, gyógyszerek bevételére, a védőoltások és injekciók beadására.

9-11 óra között a lép

A hasnyálmirigy és a lép csúcsidőszaka következik. Az idegrendszer nyugodt, az agyi területek aktiváltak, a mellékvese „figyelemhormont” termel, ezért kiváló az időpont a szellemi munkára, a tanulásra. Sőt, ha ezt a 12 tippet beveted még eredményebbé teheted a tanulást. A fizikai megterhelést még érdemes kerülni.

11-13 óra között a szív

Ez a nap legenergikusabb időszaka. Szinte minden szervünk a csúcsra járatva dolgozik, ezért ez kiváló időszak a nehéz fizikai munkavégzésére és a sportolásra.

Déltájban jelez a pocak – erősödik a gyomorsav- majd az epetermelődés – elkezdünk éhezni. Itt az ideje egy könnyű ebédnek.

13-15 óra között a vékonybél

A finom ebéd elfogyasztása után sokaknál beáll a „kajakóma” – nem fog az agy, lassul a vérkeringés. Az energiák a vékonybélben koncentrálódnak, a szervezet a tápanyagok felszívására koncentrál, amihez jelentős energiára van szüksége A legjobb, ha sziesztázunk egyet, vagy teszünk egy könnyű sétát a szabadban.

A fájdalomküszöb megnő, ezért érdemes a fájdalmas kozmetikai kezeléseket (ol.: gyantázás, mitesszerek, pattanások eltávolítása) és (fog)orvosi kezeléseket ekkora időzíteni.

15-17 óra között a húgyhólyag

A húgyhólyag intenzíven dolgozik: méregtelenít. Munkáját bőséges folyadékfogyasztással támogathatod, de lehetőleg tiszta vizet vagy gyógyteákat fogyassz, és kerüld a cukor- és szénsavmentes üdítőket, az alkoholos italokat.

Fontos, hogy ne tartogasd vissza a vizeletet, menj el időben toalettre, ha pisilned kel. Ellenkező esetben idővel kellemetlen következményekkel kell számolnod, mint inkontinencia, húgyúti gyulladás stb.

A szervezet újra aktív, bátran tanulhatsz, dolgozhatsz, sportolhatsz.

17-19 óra között a vese

A vese megkezdi intenzív tisztító munkáját. Ne nehezítsd a dolgát nehéz vacsorával, zsíros, cukros, sós ételek vagy alkohol fogyasztásával. Csökken a vérnyomás és lassul a szívműködés, érdemes kicsit pihenni. Ebben az időszakban már nem ajánlott nehéz fizikai munka.

19-21 óra között a szívburok

Munkába lendül a szívburok, ilyenkor a legaktívabb a keringés. Élesebbé és érzékenyebbé válnak az érzékszervek, így most érdemes színházba, moziba látogatni, zenét hallgatni, olvasni.

A szervezet lassan az éjszakai pihenéshez készülődik. Ezért jobb, ha már nem eszel, hiszen a szervezet már nem áll neki feldolgozni – másnapra hagyja vagy elraktározza. Ilyenkor már a sport és a fizikai erőkifejtés sem javasolt, mivel álmatlanságot okozhat. Ám egy könnyű séta a szabadban hasznos lehet a szívburok védelme érdekében.

21-23 óra között a hármas melegítő

A hármas melegítő a hormonális működésekért és a pajzsmirigy tevékenységéért felel, emellett a szervek összehangolt működése és az energiák kiegyensúlyozása a feladata.

A testnek és a léleknek pihenésre van szüksége, hogy regenerálódni tudjon. Ez a nyugalom, a szexuális együttlét, összebújás, az alváshoz készülődés időszaka. Ilyenkor a legpihentetőbb az alvás. Az összes szerv működése lelassul, elernyednek az izmok, beindul a melatonin (alváshormon) termelődés, lassul a gondolkodás és a reakciókészség – szóval – ha teheted – kerüld az éjszakai tanulást, munkát, vezetést és veszekedést.

23 órától éjjel 1 óráig az epehólyag

Az egész test nyugalomban van, ez a mélyálom szakasza. Egyedül az epehólyag aktív, dolgozik az anyagcserén és a salakanyag termelésen. Ha késő estére hagytad a vacsorát és nehéz ételeket fogyasztottál, akkor ne csodálkozz ha ilyenkor nyugtalanul alszol.

Most a legintenzívebb a görcskészség és a fajalomérzet, amit nehezebb csillapítani. Ekkor a leggyengébb a szív is, ezért gyakoribbak az éjszakai szívpanaszok és a szívbetegségek okozta hirtelen halál.

Szervek és betűk

A grafológia egyik ága, a holisztikus grafológia szerint a kínai orvoslásban alkalmazott meridiánok és az egyes betűk ősi szimbolikus tartalma között párhuzam vonható.

Mondhatjuk úgy is, hogy minden szervnek megvan a maga betűje a grafológiában. A betűk változása, deformálódása jelzi az adott szerv működésének problémáit, illetve utal a szerv által képviselt lelki vagy mentális funkció zavarára is.


Hol érdemes vizsgálni az apai hatást a kézírásban?

$
0
0

Az apák fontos szerepet töltenek be mind a fiúk, mind a lányok életében, személyiség fejlődésében.

A gyermekkor során az Apa a hatalom és autoritás megszemélyesítője. Ő az, aki rendre és fegyelemre tanítja a gyermeket azzal, hogy szabályokat és korlátokat állít elé, irányít, védelmez, és ha kell fegyelmez. Szemben az anyával, aki inkább féltő szeretetet, gondoskodást és gyengédséget nyújt.

Describe the purpose of the image (megnyitás új fülön). Leave empty if the image is purely decorative.

Az apa feladata, hogy:

  • megnyissa a gyermek előtt a külvilágot és segít azt felfedezni,
  • megismertesse a gyermeket a társadalmi normákkal, és megkövetelje azok betartását,
  • fegyelmezéssel meghúzza számára a határokat,
  • ugyanakkor segíti őt a kezdeményezésekben, ösztönözze és táplálja ambícióit,
  • segítse a nemre jellemző viselkedésformák kialakítását.

Az apa szerepe a fiúk és a lányok életében

A fiúk számára az apa az elő számú követendő minta, ővele azonosulnak. Az apától lesik el, hogyan viselkedik egy férfi az élet különböző területein, hogyan bánik a nőkkel, a férfitársakkal, az idősekkel vagy az elesettekkel, hogyan viselkedik a munkában, a játékban vagy akár autóvezetés közben, hogyan kezeli a felmerülő problémákat.

A lányok esetében az apa jelenléte és személyisége az önbizalom, önérzet, önállóság kialakulásában játszik jelentős szerepet, befolyásolja az iskolai teljesítményt, a pályaválasztást, és kihat a későbbi párválasztásra is.

Egy szeretetteljes, de korlátozó személyiségű apa mellett a kislányokban gyakran a hagyományos feminin vonások erősödnek fel, a matriarchális szerepkörrel azonosulnak. Felnőttként a párkapcsolatban a kiegészítő, gondoskodó, alávetett szerepben találják meg önmagukat. Míg a szeretetteljes, de önállóságot biztosító apa mellett a kislányból is önérzetesebb, önérvényesítőbb és vállalkozóbb szellemű felnőtt lesz.

Hol érdemes vizsgálni az apai hatást a kézírásban?

A grafológiai térszimbolika szerint a jobb oldal a férfias, apai oldal. Itt jelenik meg a külvilág, a közösség és a jövő is, ami felé haladunk, és aminek felfedezésében az apa segítheti a gyermeket.

A kézírásban érdemes megvizsgálni az írástömb (de akár a cím/megszólítás és aláírás) helyzetét is, illetve a jobb margót, amiből kiderül, hogyan helyezzük el magunkat a világban, a társadalomban, mennyire törekszünk a külvilág és a közösség felé, mennyire fontos számunkra a jövő, a haladás, a dolgokban való aktív részvétel.

A jobbra tolt írástömb esetén apával való azonosulás, az apa utánzása, követése, imádata, illetve a neki való megfelelni akarás van jelen. Az ilyen ember sikerorientált. Erős önérvényesítési, önmegvalósítási törekvés és tevékenységi ösztön jellemzi – mind a munkában, mind a magánéletben.

A balra tolt írástömbnél az anyai dominancia, a nőies vonások, a visszafogottabb hozzáállás mutatkozik meg.

A betűk – különösen az ovál (a, o), mint önértékelés mutató betűkben – jobb oldala is érdekes titkokat tárhat fel. Ha itt valamilyen sérülés: horpadás, csomó, szög látható, akkor ott feltételezhető valamilyen apával kapcsolatos negatív élmény. A túl nagy elvárások vagy a negatív kritika lelki gátlásokat, bizonytalanságokat, görcsöket, szorongást okoz az önértékelésben. Míg a jobb oldali hurkok önértékelést erősítő pozitív élményeket, dicséretet, elismerést jelölnek.

A betűszimbolika tekintetében a „d” betűt is célszerű szemügyre venni. A d betű jól közvetíti a családi viszonyokat, az anya-apa kapcsolatát, ahogyan azt a gyermek látta, és ami mintául szolgált számára a férfi-nő kapcsolatokhoz. A d betűben az ovál jelzi az anyát, a szár pedig az apát.

Rengeteg „d” változat van. Most csak két jellegzetes és gyakori változatot említek meg. Az egyik a hurkos szárú d, ami pozitív apaképről árulkodik, a másik pedig ováltól elszakadó, eltávolodó vagy az oválba beleszúró d szár, ami problémás szülői viszonyt, és negatív apai mintát sejtet.

Az „f” betűk mint a férfiasság betűje, amiatt érdekes, mert a férfi írásában azt mutatja, hogyan viszonyul az illető a saját neméhez és mennyire fogadja el önmagát, mint férfi. Míg nők kézírásában az f alakítása azt tárja fel, hogy a nő mit keres a férfiban és mit talál vonzónak.

Ha kíváncsi vagy melyik betű mit jelent a grafológiában?
Akkor katt ide és ismerd meg a betűk titkát!

Viewing all 16 articles
Browse latest View live